Treningi na Hali

Treningi drużyny seniorów ORKANA na hali MOSiR

W dniu 01.12.2014 r. wtorek godz. 19.00 - 21.00 odbył się pierwszy trening na obiektach MOSiR Rumia - siłownia + hala sportowa. Pierwsza część treningu ogólnorozwojowego odbyła się na siłowni, drugą próbowano przeprowadzić na parkiecie hali . Nowym pomysłem niektórych pracowników MOSiR jest to aby zawodnikom Orkana , którzy są w 90% mieszkańcami Rumi ograniczyć dostęp do hali, do absolutnego minimum. Z wielkim trudem udało się uzyskać zgodę na wynajem 45 minut hali w każdy wtorek i 1/3 hali przez godzinę w każdy piątek.

Pierwszy wtorkowy trening na hali pokazał że nasz zespół o dobrych warunkach treningowych może tylko pomarzyć , a treningi na hali MOSiR to jedna wielka prowizorka i przypadek . Trening na hali miał się rozpocząć o godz. 20.15 ,lecz o tej godzinie zakończyły się wcześniejsze zajęcia i dopiero pracownik z siłowni ustawił bramkę , przesunął dwie kotary z pomocą zawodników, lecz nie miał już czasu na pozbieranie krzeseł przy bramce i zaciągnięcie siatki zabezpieczającej, która znajduje się za bramką. W takich warunkach o godz. 20.22 nasz zespół mógł rozpocząć prawie normalne zajęcia . Rozgrzewka trwała tylko 5 minut, potem były zajęcia , które trwały 31 minut i o godz. 20.58 trzeba było kończyć zajęcia bo już o 21.00 wchodziła następna grupa. Trening z rozgrzewką mógł trwać tylko 36 minut, klub płaci za pełne 45 minut . Piątkowy trening prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej skomplikowany ponieważ cała drużyna ma go przeprowadzić na 1/3 hali o wymiarach 14 m x 28 m co będzie wielką sztuką, bez możliwości gierki na dwie bramki. Jeszcze nie tak dawno na hali trenował Orkan Rumia S.S.A. w którym nie było żadnego mieszkańca Rumi, a miał do dyspozycji całą halę przez 1,5 godz., dwa razy w tygodniu.

Aktualnie trudno będzie się dobrze przygotować do rundy wiosennej jeśli mammy gorsze warunki do treningu jak w A klasie, a wymagania i oczekiwania są bardzo duże . Mam nadzieję że niektórzy ludzie zastanowią się nad wprowadzaniem swoich pomysłów na sportowe zajęcia treningowe dla mieszkańców grających w naszym klubie.

Opisane zdarzenie ma pokazać z jakimi problemami spotykają się nasi zawodnicy, trenerzy, działacze , którzy chcieliby trenować w takich samych warunkach jakie MOSiR Rumia stwarza wszystkim wynajmującym z poza Rumi.

TRENER