Mecz w Pruszczu bez kibiców MKS ORKAN

Przekazujemy informację otrzymaną z klubu MKS CZARNI Pruszcz Gdański:

Część III – Zasady przyjmowania przez organizatora meczów piłkarskich zorganizowanych grup kibiców gości.

1. Klub piłkarski jako organizator zawodów ma obowiązek przyjąć zorganizowane grupy kibiców gości w liczbie 5 % ogólnej liczby udostępnionych miejsc na stadionie.

2. Rozgrywanie meczu piłki nożnej bez udziału publiczności ( kibiców gospodarzy lub kibiców gości) wymaga decyzji Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Pomorskiego ZPN. Wniosek o wydanie decyzji należy wnieść do Komisji z 14 dniowym wyprzedzeniem. Decyzja zostaje podjęta po zasięgnięciu opinii policji i władz samorządowych. Jedyną przyczyną umożliwiającą wnioskowanie o rozgrywanie meczu bez udziału publiczności jest modernizacja stadionu. 3. Organizator zawodów nie może wprowadzić na podstawie własnych regulacji, zakazu wpuszczania na zawody mistrzowskie i pucharowe widzów, w tym również widzów drużyny przyjezdnej. Odstąpienie od powyższego może wynikać jedynie z postanowień, cytowanej w ust. 1 Ustawy, zakazu stadionowego oraz decyzji statutowych organów związkowych i administracyjnych zgodnie z uchwałą PZPN.

4. Organizator zawodów nie może wpuszczać widzów na stadion przy orzeczonym zakazie rozgrywania zawodów z udziałem publiczności przez uprawniony organ dyscyplinarny Pomorskiego ZPN lub organ administracyjny.

5. Organizator zawodów może odmówić wpuszczenia na stadion zorganizowanych grup kibiców drużyny przyjezdnej, którzy nie nabyli uprzednio biletów lub nie złożyli zapotrzebowania na bezpłatne wejściówki, na podstawie imiennej listy na daną imprezę za pośrednictwem klubu drużyny przyjezdnej stosownie do wymogów w tym zakresie.